Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest pierwszy wyrok ws. sylwestrowego zabójstwa w Ełku. Właściciel baru skazany

Proces Larbi A. przed Sądem Rejonowym w Ełku. Fot. M. Zbrożek

Na rok więzienia w zawieszeniu i 6 tysięcy złotych grzywny został Algierczyk, oskarżony o udział w bójce i nieudzielenie pomocy 21-latkowi, śmiertelnie pchniętemu nożem w noc sylwestrową 2016 r..

Wyrok Sądu Rejonowego w Ełku jest nieprawomocny, zapadł po wniosku o dobrowolne poddanie się karze, uzgodnionym z prokuraturą i zaaprobowanym przez rodzinę zmarłego. Skazany musi też zapłaci matce i siostrze 21-latka 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Sprawa dotyczy głośnych wydarzeń w nocy z 31 grudnia 2016 na 1 stycznia 2017 roku w pobliżu prowadzonego przez cudzoziemców baru z kebabem w centrum Ełku. Do awantury doszło, gdy młody mężczyzna zabrał z lokalu dwie butelki napojów i z niego wybiegł. W pościg ruszyli pracujący w barze Tunezyjczyk i właściciel lokalu – Algierczyk z pochodzenia z polskim obywatelstwem Larbi A. Doszło do szarpaniny, w trakcie której awanturnik został śmiertelnie ugodzony nożem.

Właściciel baru został przez Prokuraturę Okręgową w Suwałkach oskarżony o udział w bójce i nieudzielenie pomocy, zaś Tunezyjczyk – o zabójstwo.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Ze względu na powagę zarzutów proces  Tunezyjczyka -Atiego L. toczy się nie w Ełku, lecz przed Sądem Okręgowym w Suwałkach.

Algierczyk Larbi A. jest oskarżony o udział w bójce i nieudzielenie pomocy. Fot. M.ZbrożekAutor: M.Zbrożek/PAP
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Ełk, wyrok, proces, zabójstwo, algierczyk
Ciąg dalszy sprawy sylwestrowego zabójstwa w Ełku. Przed sądem staje właściciel baru

Larabi A. algierczyk z polskim obywatelstwem jest właścicielem baru z kebabem w Ełku, pod którym 31 grudnia 2016 r doszło do zabójstwa 21-letniego Daniela R. Jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV