DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Czy to koniec kryzysu Indykpolu AZS Olsztyn?

Po trzech przegranych meczach w kiepskim stylu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zanotowali pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie PlusLigi. Akademicy pokonali w hali Urania Stal Nysa 3:0.

Do tej pory ulegli Skrze Bełchatów, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle oraz Ślepskowi Suwałki – za każdym razem udało im się zwyciężyć tylko w jednym secie.

Przed tym spotkaniem odbyło się kilka męskich rozmów w gronie drużyny oraz drużyny z władzami klubu. Myślę, że to też mogło pomóc w tym, że ten mecz wygraliśmy

– przyznał prezes klubu z Kortowa, Tomasz Jankowski.

Czy zatem kryzys w olsztyńskim zespole został zażegnany?  – To na pewno było bardzo ważne zwycięstwo, ale pamiętajmy, że było to zwycięstwo z dużą dozą przypadku – ocenił komentujący na naszej antenie mecz AZS-u ze Stalą, Maciej Świniarski.

Gdyby trener nie wprowadził Mateusza Janikowskiego, to pewnie byłby problem z przechyleniem szali zwycięstwa w trzecim secie i całym meczu na swoją korzyść. Jakby Stal Nysa wygrała trzecią partię, mecz mógłby też się inaczej potoczyć

– podkreślił.

Okazja do potwierdzenia dobrej formy akademików już w środę (9.10). Wtedy AZS zagra w Będzinie z tamtejszym MKS-em.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w siatkówka, Maciej Świniarski, Indykpol AZS Olsztyn
Pierwsze w sezonie zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała PSG Stal Nysę 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Jan Hadrava. Niedzielne...