Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cztery szpitale w regionie leczą pacjentów covidowych. Liczba zakażonych systematycznie rośnie

Fot. PAP/Art Service

Z tygodnia na tydzień w kraju rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. Dziś było ich 1537, zmarły 3 osoby. W porównaniu z ubiegłym tygodniem jest to wzrost o ponad 600 przypadków.

Warmia i Mazury są dziś trzecim regionem od końca, jeśli chodzi o liczbę nowych przypadków SARS-CoV-2. Resort zdrowia poinformował o 24 zakażeniach. W porównaniu do ubiegłego tygodnia to wzrost o 20 procent. W regionie wykonano 642 testy, na kwarantannie przebywa ponad 3 tysiące 600 osób.

W województwie warmińsko-mazurskim przygotowano 4 placówki, które mogą przyjmować chorych na COVID-19. To szpitale w Ostródzie, Szczytnie, Nidzicy i szpital dziecięcy w Olsztynie. Jak powiedział Radiu Olsztyn rzecznik wojewody Krzysztof Guzek, obecnie zajętych jest 97 łóżek, co stanowi 35 procent dostępnych miejsc. Jeśli chodzi o respiratory, to korzysta z nich w tej chwili 18 mieszkańców regionu. Do dyspozycji chorych na COVID-19 jest 36 respiratorów.

00:00 / 00:00

Raport zakażeń koronawirusem: duży wzrost w porównaniu do ubiegłego tygodnia

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, respirator, koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19, zakażenia
Raport zakażeń koronawirusem: duży wzrost w porównaniu do ubiegłego tygodnia

1537 nowych zakażeń koronawirusem i trzy ofiary śmiertelne patogenu - to najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. To wzrost w porównaniu do ubiegłego tygodnia o ponad 600...

Zamknij
RadioOlsztynTV