Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Raport zakażeń koronawirusem: duży wzrost w porównaniu do ubiegłego tygodnia

1537 nowych zakażeń koronawirusem i trzy ofiary śmiertelne patogenu – to najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. To wzrost w porównaniu do ubiegłego tygodnia o ponad 600 przypadków.

Najwięcej nowych zakażeń jest dziś na Mazowszu – 342 przypadki, niewiele mniej, bo 290 – na Lubelszczyźnie. Województwo warmińsko-mazurskie dziś jest trzecim regionem od końca, jeśli chodzi o liczbę nowych  zakażeń. W naszym województwie odnotowano dziś 24 nowe przypadki, tydzień temu mieliśmy 20.

Najwięcej nowych zakażeń 7 – odnotowano w Olsztynie, w Elblągu są 4, a powiecie ełckim 3 przypadki. W dziewięciu powiatach regionu dziś bez nowych zakażeń – a wśród nich są m.in. braniewski, giżycki, olecki czy węgorzewski. Minionej doby w regionie wykonano 642 testy w kierunku COVID-19, a na kwarantannie przebywa obecnie ponad 3600 osób.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 2 941 126 osób. Zmarło 76 115 osób. Wyzdrowiało dotąd 2 677 537 chorych.

Zmieniła się lokalizacja punktu szczepień przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ministerstwo zdrowia, koronawirus, COVID-19
Zmieniła się lokalizacja punktu szczepień przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie

Od poniedziałku z powodu warunków atmosferycznych nie działa mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 przy ul. Żołnierskiej 16 w Olsztynie. Chętni do przyjęcia jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson...

Zamknij
RadioOlsztynTV