Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bus przewożący pracowników zderzył się z traktorem. Kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej

Fot. KMP Olsztyn

Konsekwencje nieodpowiedzialnego manewru kierowcy busa przewożącego pracowników mogły być tragiczne. 65-latek wyprzedzał traktor z przyczepami na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu i w rejonie przejścia dla pieszych. Mężczyzna już pożegnał się ze swoim prawem jazdy, a o dalszych konsekwencjach wobec niego zdecyduje sąd.

Dziś (poniedziałek) około godziny 6:00 na drodze serwisowej Waplewo – Olsztynek doszło do zderzenia busa przewożącego kilku pracowników z ciągnikiem z dwiema przyczepami.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że wstępną przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania wykonany przez kierowcę busa. 65-letni kierowca rozpoczął wyprzedzanie w miejscu zabronionym – na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu i w rejonie przejścia dla pieszych. Gwałtownie skręcając w prawo zajechał drogę traktorzyście i doprowadził do wywrócenia się ciągnika rolniczego. Bus z impetem uderzył w nasyp wiaduktu

– informuje Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących – obaj mężczyźni byli trzeźwi. Na miejscu pracował również zespół ratownictwa medycznego. Nikt na szczęście nie odniósł obrażeń bezpośrednio zagrażających życiu. Droga w miejscu zdarzenia była częściowo zablokowana, ruch odbywał się wahadłowo.

Ze względu na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, policjanci nie mieli najmniejszych wątpliwości, aby zatrzymać 65-letniemu kierowcy busa prawo jazdy. Mężczyzna będzie odpowiadać teraz przed sądem.

Redakcja: A. Niebojewska za KMP Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, kierowca, bus
Śmiertelne wypadki, kolizje, pijani sternicy. Policjanci podsumowali weekend

Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach regionu. W 10 wypadkach zginęły 3 osoby i 16 zostało rannych. Wszystkie śmiertelne wypadki wydarzyły się w piątek. Na...

Zamknij
RadioOlsztynTV