Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bez zgody właściciela wyciął ponad dziesięć drzew. Straty oszacowano na około dwa tysiące złotych

Fot. Łukasz Węglewski

Pięć lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom gminy Pisz w związku z nielegalną wycinką ponad dziesięciu drzew z posesji sąsiada. Sosny i modrzew były warte około dwóch tysięcy złotych. Działka należy do mieszkańca Warszawy.

Jak poinformowała komisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji w śledztwie ustalono, że drzewa wyciął 40-letni mieszkaniec tamtejszej gminy:

Otrzymał bowiem informację od 90-letniego sąsiada pokrzywdzonego, że właściciel wyraził ustną zgodę na wycięcie tych drzew. Jak się później okazało, pokrzywdzony nie wyraził na to żadnej zgody. Powiedział, że jakiś czas temu rozmawiał z sąsiadem o wycince drzew na swojej działce, ale ostatecznej decyzji nie podjął. 40-latek, który wyciął 14 drzew usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Sąsiad pokrzywdzonego oskarżony został o podżeganie do popełnienia tego przestępstwa.

00:00 / 00:00

Motywy działania 90-letniego sąsiada są wyjaśniane.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, więzienie, Pisz, wycinka, drzewo
Pijany 36-latek kąpał się w jeziorku w centrum Kętrzyna. Mieszkańcy zaalarmowali policję

Mężczyzna kąpał się w niedozwolonym miejscu, czyli miejskim jeziorku. Policję zaalarmowali zaniepokojeni mieszkańcy. 36-letni mieszkaniec Kętrzyna był pijany. Zaledwie rok temu w tym samym miejscu utonął...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV