Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Wojciech Maksymowicz: koronawirus nie sparaliżuje pracy rządu

Fot. A. Chmielewska

Zachorowanie ministra środowiska na koronawirusa nie sparaliżuje pracy rządu – zapewniał w Porannych pytaniach wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz.

Wiceminister zaznaczył, że sam nie miał od dawna kontaktu z ministrem Michałem Wosiem.

Każdy musi sobie przypomnieć, kiedy ostatnio się z nim widział i miał kontakt. W rządzie są jeszcze listy obecności i łatwo to sprawdzić. Ja nie widziałem się z nim gdzieś od lutego. On ostatnio nie bywał na posiedzeniach rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Prof. Wojciech Maksymowicz zwrócił uwagę, że w administracji rządowej obecnie kwarantannę przechodzi wojewoda śląski, który urzęduje dalej, tylko w zamkniętym pomieszczeniu, a komunikuje się przez internet.

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego mówił także o skandalicznym  zachowaniu studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którzy zamieścili w internecie bulwersującą piosenkę o koronawirusie, którą nagrali podczas imprezy w jednym z klubów.
Nie ma się czym chwalić – skomentował Wojciech Maksymowicz i dodał, że zachowanie studentów nie jest powodem do dumy olsztyńskiej uczelni.

Kolejny raz nasz uniwersytet i miasto zostały rozsławione z powodu czegoś, z czego inni śmieją się żałośnie. Głupi wybryk, ale zdarza się w żakowskich społecznościach. To też taki wiek, że robi się głupie rzeczy. Zadziałały mechanizmy obrony psychologicznej. Widzieliśmy co się działo we Włoszech, a w Anglii jeszcze przedwczoraj wszyscy chodzili do pubów, a liczba zachorować gwałtownie rosła.

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz przypomniał, że ograniczenie kontaktów służy blokowaniu możliwości rozprzestrzeniania się nowego wirusa jakim jest SARS-CoV-2 wywołujący chorobę o nazwie COVID-19.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, Maksymowicz
Wszyscy ministrowie poddani testom na koronawirusa. Rada ministrów odwołała dzisiejsze posiedzenie

W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, wszyscy ministrowie obecni na wieczornym posiedzeniu rządu zostali poddani w poniedziałek testom....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV