Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ulubieniec kibiców wraca do Indykpolu AZS!

Jan Hadrava

Bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn przez 4 sezony. Filar ofensywy, który w trudnych sytuacjach nie boi się wziąć na siebie odpowiedzialność. Po krótkim rozbracie ze stolicą Warmii i Mazur, Jan Hadrava wraca do Olsztyna.

Czeski atakujący urodził się 3 czerwca 1991 w Rokycany. Przed przybyciem do stolicy Warmii i Mazur, w swojej karierze reprezentował m.in. Duklę Liberec i UGS Nantes-Reze. Hadrava bronił biało-zielonych barw przez 4 sezony. Już od swojego debiutanckiego sezonu w PlusLidze (2016/2017), był jednym z najważniejszych zawodników w olsztyńskiej drużynie. Czeski atakujący w stolicy Warmii i Mazur rozegrał 112 spotkań. Zdobył 2041 punktów, z czego aż 1696 atakiem, 187 blokiem i 158 w polu serwisowym. 18 razy otrzymał statuetkę MVP.

W 2020 roku przeniósł się do Włoch, aby bronić barw Cucine Lube Civitanova, z którym wywalczył tytuł Mistrza Włoch oraz Puchar Włoch. Od 2021 roku był zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla, z którym zdobył tytuł Mistrza Polski (2023) i srebrny medal PlusLigi (2022). Atakujący wraz z kolegami z drużyny zajął także 2 miejsce w Lidze Mistrzów (2023) oraz dwukrotnie sięgnął po Superpuchar Polski.

Nie ukrywam, że czuję się zadowolony z powodu powrotu do Olsztyna. Spędziłem tutaj cztery lata, lecz ostatni sezon nie był do końca udany. Najpierw przytrafiła mi się kontuzja, a potem pandemia przerwała sezon, przez co nie mogłem się pożegnać z kibicami. Jestem zadowolony z powrotu do Olsztyna, mam nadzieję, że klub i kibice tak sam

– powiedział Jan Hadrava.

Atakujący wskazał, że w Olsztynie przede wszystkim chciałby pokazać swoje większe doświadczenie.

Mam nadzieje, że uda nam się osiągnąć fajny wynik – np. taki, jak podczas moich pierwszych sezonów w Indykpolu AZS. Nie chciałbym mówić o dokładnych pozycjach, lecz sukces „pasuje” do Olsztyna. Mam nadzieję, że tak się stanie, ponieważ wszyscy będziemy starali się jak najlepiej, aby to osiągnąć.

– dodał.

Jan Hadrava podpisał kontrakt na dwa lata.

Redakcja: K. Ośko za indykpolazs.pl

 

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Szkoleniowiec wicemistrza Czech trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

Doświadczony szkoleniowiec, który w swojej karierze prowadził klub w Argentynie, Turcji czy Czechach - Argentyńczyk Juan Manuel Barrial został nowym szkoleniowcem Indykpolu AZS Olsztyn. Z VK...

Zamknij
RadioOlsztynTV