Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa rycerska majówka na polach Grunwaldu

Fot. A. Skrago

Rycerskie walki, łucznicy i jeźdźcy – to wszystko można znaleźć na polach Grunwaldu. Rozpoczęła się majówka z łukiem i koniem.

Są to jednocześnie największe, międzynarodowe zawody łucznictwa konnego w Polsce, na które zjechało ponad 50 zawodników z 11 państw m.in. z Iranu, Niemiec, Francji, Indonezji, Holandii, Szwecji oraz Szwajcarii. – To zawody, które robią wrażenie – podkreśla Jarosław Malecki z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

To jest bardzo widowiskowe, bo widzimy piękne konie lecą w galopie. Widzimy, jak łucznik prowadzi konia, ale tylko nogami, bo ręce musi mieć gotowe do strzału. Musi także celnie trafić do tarcz.

00:00 / 00:00

Nie zabrakło także turnieju rycerskiego – w tym roku z myślą o ukraińskich rycerzach, którzy z powodu wojny nie mogli dotrzeć na pola Grunwaldu. Podczas turnieju prowadzona jest zbiórka pieniędzy na pomoc walczącym.

Dla publiczności przygotowano wiele atrakcji. Widzowie chwalili imprezę.

00:00 / 00:00

Dorośli, młodzież i dzieci mają możliwość strzelania z łuku pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, do tego konne przejażdżki; prelekcje o współczesnym i historycznym łucznictwie konnym, zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz otwarty turniej łuczniczy.

Majówka w Grunwaldzie potrwa do 3 maja.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grunwald, Majówka, łucznictwo, turniej, rycerz, rycerze, Pola Grunwaldu
Ruszyły rejsy statkiem po najdłuższym kanale żeglugowym w Polsce

Kanał Elbląski jest gotów na przyjęcie turystów. Od dziś rusza żegluga, a ze szlaku i systemu pochylni będzie można korzystać aż do jesieni. Przygotowania do sezonu...

Zamknij
RadioOlsztynTV