Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyły rejsy statkiem po najdłuższym kanale żeglugowym w Polsce

Kanał Elbląski. Fot. Łukasz Węglewski

Kanał Elbląski jest gotów na przyjęcie turystów. Od dziś rusza żegluga, a ze szlaku i systemu pochylni będzie można korzystać aż do jesieni.

Przygotowania do sezonu wakacyjnego toczyły się od zakończenia poprzedniego ze względu na obowiązkowe przeglądy techniczne wymagane dla bezpieczeństwa podróżnych – wyjaśnia Andrzej Winiarski – dyrektor Wód Polskich w Gdańsku.

Mamy cały system. Aparatury, urządzeń, które trzeba badać, kontrolować, przygotowywać dokumentację, przebudowywać, modernizować, wymieniać. Tutaj prace trwają cały rok tak, żeby w sezonie te prace nie musiały być realizowane ze szkodą dla ruchu jednostek.

00:00 / 00:00

Kanał Elbląski jest najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce – liczy 84 km. Od ponad 150 lat działa w ten sam sposób, jako użytkowany zabytek techniki. Jest jedyną czynną drogą wodną, na której wykorzystuje się system przemieszczania statków za pomocą wózków poruszających się po pochylniach.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypoczynek, rejs, Majówka, Kanał Elbląski
Majówka w lesie? Tak, ale nie wszędzie

Majówka do początek sezonu turystycznego na Warmii i Mazurach. Przy tej okazji leśnicy przypominają o zmienionych rok temu przepisach, które umożliwiają legalne biwakowanie w lesie. Nadleśnictwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV