DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Siatkarze Indykpolu przygotowują się do ligowego meczu ze Ślepskiem. „Chcemy walczyć o zwycięstwo”

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn mają za sobą dwa bardzo udane ligowe spotkania. Teraz olsztyńskich Akademików czeka dłuższa przerwa w graniu – przynajmniej do wtorku.

Podopieczni trenera Daniela Castellaniego najpierw w hali Urania rozbili w pył MKS Będzin 3:0, a potem, także w stolicy Warmii i Mazur wygrali po dobrej grze z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Czy ta forma została utrzymana i w Suwałkach powalczymy o pełną pulę?

Wyjaśnia trener AZS-u Daniel Castellani.

00:00 / 00:00

TŁUMACZENIE

Przerwę poświęciliśmy na mikrocykl z większą dawką treningu siłowego. Dodatkowo poprawialiśmy to, co nie funkcjonowało jeszcze na odpowiednim poziomie, a więc współpraca bloku z obroną. Zawsze, gdy mamy tydzień wolnego staramy się poprawiać poszczególne elementy. Po meczu w Suwałkach, czekają was kolejne 3 mecze wyjazdowe (…)  Między tymi meczami mamy czas na odpoczynek, regenerację i przygotowanie się do kolejnego pojedynku. To, że gramy co 3-4 dni, to dobrze dla naszego rytmu gry. Czas pandemii to trudna sytuacja nie tylko dla nas, ale dla wszystkich. Powtarzam swoim zawodnikom – te wszystkie trudności to szansa dla nas. Jesteśmy gotow.

1 grudnia Akademicy mają zagrać w Suwałkach ze Ślepskiem. W zespole z suwalszczyzny kilka dni temu wykryto kolejne przypadki zakażeń koronawirusem i olsztynianie czekają na decyzję władz ligi. Według terminarza rozgrywek ten mecz odbędzie się zgodnie z planem. Kolejne dwa mecze Indykpol AZS również rozegra na wyjazdach. 5 grudnia w Zawierciu z Aluronem CMC Wartą i 19 grudnia w Sosnowcu.

– Wyjazdowe mecze nas nie martwią, chcemy po prostu grać i walczyć o zwycięstwo – mówi przyjmujący AZS-u Wojciech Żaliński.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w siatkówka
Wojciech Żaliński o rozgromieniu MKS-u Będzin: To był jeden z najlepszych występów AZS-u w ostatnich sezonach

To był jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy występ siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Podopieczni trenera Daniela Castellaniego rozbili w zaległym...