Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sejmowa komisja ds. Amber Gold przyjęła raport końcowy. Iwona Arent: Opozycja chce złożyć odrębny dokument, mają na to tydzień

fot. Przemysław Getka

Sejmowa komisja po niemal trzech latach prac przyjęła dzisiaj raport końcowy ze swoich prac. Dokument liczy ponad 600 stron.

A o wnioskach w skrócie mówi członek komisji – Iwona Arent, warmińsko-mazurska posłanka Prawa i Sprawiedliwości:

W tym raporcie opisana jest każda instytucja ówczesnego państwa – na przykład jakie powinna podjąć działania. Zachęcam do obejrzenia tego raportu, który znajduje się na stronie internetowej komisji sejmowej.

00:00 / 00:00

W głosowaniu ustalono też, że sprawozdawcą komisji ws. raportu będzie Jarosław Krajewski z PiS. Posłowie: Krzysztof Brejza z PO – KO, Witold Zembaczyński z Nowoczesnej i Krzysztof Paszyk z PSL-UED zapowiedzieli zgłoszenie zdań odrębnych do raportu. Szefowa komisji Małgorzata Wasserman wyznaczyła na to tydzień – informuje posłanka Arent:

Opozycja chce złożyć swój odrębny raport, więc dostali tydzień na jego złożenie. Następnie zostanie to przesłane wraz ze sprawozdaniem do marszałka sejmu, później zostanie debata na sesji plenarnej z udziałem wszystkich posłów.

00:00 / 00:00

Amber Gold powstała na początku 2009 r. i miała inwestować w złoto i inne kruszce. Ostatecznie firma oszukała niemal 19 tysięcy klientów na 851 milionów złotych. Komisja śledcza ds. Amber Gold powstała w lipcu 2016 roku a pracę rozpoczęła we wrześniu tego samego roku.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, Prawo i Sprawiedliwość, Iwona Arent, Amber Gold, Krzysztof Brejza, Witold Zmebaczyński
Polityka prorodzinna poprawi sytuację demograficzną w Polsce? „Kiedyś młodzi ludzie nie mieli pracy, co zmuszało do emigracji”

Kontynuowanie polityki prorodzinnej jest niezbędne dla poprawy sytuacji demograficznej w kraju - podkreśliła posłanka PiS profesor Józefa Hrynkiewicz. Profesor wyjaśniła, że najpoważniejszy problem demograficzny występuje na...

Zamknij
RadioOlsztynTV