Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezes Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Przewoźników Drogowych: Brakuje nam kierowców, ekspedytorów

Fot. A. Podbielska

Parlament Europejski odrzucił propozycje transportu międzynarodowego z przepisów o delegowaniu pracowników. W tej sytuacji polscy kierowcy pracujący za granicą zarabialiby tyle samo, co ich zachodni koledzy.

Przedstawiciele firm transportowych w Polsce protestują i twierdzą, że z tego powodu w branży nastąpiłoby wiele bankructw. Gość Radia Olsztyn – Aleksander Reisch, prezes Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Przewoźników Drogowych zauważył, że wprowadzenie nowych przepisów wcale nie jest przesądzone. Równie ważny głos w tej sprawie będzie miała Rada Europejska.

Pracy jest bardzo dużo. Brakuje nam kierowców, ekspedytorów. Rzeczywiście szaleństwo na rynku zakupowym, jeżeli chodzi o ciągniki siodłowe, dalej się utrzymuje. Szacuje się, że za granicą w tych przewozach międzynarodowych grubo ponad 200 tysięcy pojazdów pracuje.

– komentował sytuację na rynku międzynarodowym gość Leszka Cimocha.

Posłuchaj audycji Leszka Cimocha

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Aleksander Reisch
Aleksander Reisch: W zasadzie przewoźnicy polscy przegrali batalię

Jest stanowisko Parlamentu Europejskiego w sprawie pracowników delegowanych.  Mają otrzymywać to samo wynagrodzenie jak w przypadku pracowników lokalnych. Teraz odbędą się negocjacje z krajami członkowskimi Wspólnoty...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV