Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Aleksander Reisch: Jesteśmy znużeni czekaniem na Unijny Pakiet Mobilności. Posłuchaj rozmowy gospodarczej

Aleksander Reisch – prezes Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Przewoźników Drogowych

Kilka dni temu w Brukseli zawarto kompromis w sprawie Unijnego Pakietu Mobilności. Negocjacje trwały w Parlamencie Europejskim. Brali w nich udział przedstawiciele państw członkowskich.

Czy rozwiązania zawarte w porozumieniu mogą, chociaż częściowo, zadowolić stronę polską? Odpowiedzi na to pytanie Leszek Cimoch szukał w Rozmowie gospodarczej. Jego gościem był Aleksander Reisch – prezes Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Przewoźników Drogowych.

Gość Radia Olsztyn powiedział, że nie widzi możliwości, by składki kierowców z krajów o niższych kosztach pracy mogły być płacone w kraju o wyższych kosztach. Taką propozycję zgłosiła strona francuska, twierdząc, że ta zasada pozwoliłaby wyrównywać konkurencyjność z lokalnymi firmami z kraju przyjmującego przewoźnika. Aleksander Reisch podkreśla, że największa część przewozów międzynarodowych, którą świadczą polscy przewoźnicy dotyczy przewozów cross-trade. Są to przewozy ładunków pomiędzy dwoma krajami, przez przewoźnika (w tym wypadku firmę polską) nie mającego siedziby w żadnym z tych państw. Takim przykładem świadczenia usług, w tej formule, jest przewóz ładunków między Niemcami a Wielką Brytanią. Tutaj polscy przewoźnicy odgrywają dominującą rolę.

Posłuchaj Rozmowy gospodarczej

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za L.Cimoch

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, przewoznicy, Aleksander Reisch, Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Przewoźników Drogowych
„Chcemy przybliżyć relacje samorządu i biznesu”. W Olsztynie odbywa się konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego

Przedsiębiorcy, samorządowcy i eksperci gospodarczy. Bank Gospodarstwa Krajowego zorganizował w Olsztynie konferencję, na którą zaprosił przedstawicieli biznesu i lokalne władze. Konferencja w Olsztynie to jedna z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV