Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Pożyczył” koparkę, bo chciał odreagować złość na pracodawcy. 29-latek będzie tłumaczyć się przed sądem

Fot. KPP Kętrzyn

Sposób, w jaki pracownik odreagował złość na pracodawcy, może się skończyć pobytem w więzieniu.

Pracodawca zgłosił zniknięcie koparki teleskopowej o wartości 120 tysięcy złotych. Policja wkrótce po tym otrzymała telefon, że jakaś koparka leży w rowie z zapalonym silnikiem. Policjanci szybko ustalili sprawcę kradzieży – mówi mł. aspirant Ewelina Piaścik z kętrzyńskiej policji.

Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Korsze był pracownikiem mężczyzny, który zgłosił kradzież. Podczas przesłuchania tłumaczył, że chciał zrobić na złość pracodawcy i dlatego bez jego pozwolenia „pożyczył” maszynę, by sobie pojeździć. 29-latek przyznał, że w trakcie jazdy zaczepił „łychą” o przydrożne drzewo w wyniku czego maszyna wywróciła się na dach. Jak poinformował, wyszedł z pojazdu o własnych siłach i chcąc powrócić do miejsca zamieszkania, wszedł na jedną z posesji w miejscowości Pieckowo, skąd ukradł rower. Teraz mężczyźnie grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

00:00 / 00:00

 

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, więzienie, rower, pracownik, koparka
Włamali się do szkoły, bo chcieli… „powspominać stare czasy”. Policja zatrzymała dwóch nastolatków

Elbląscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy włamali się do swojej byłej szkoły, bo chcieli „powspominać stare czasy". Szczegóły zna komisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji: Gdy...

Zamknij
RadioOlsztynTV