Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powalone drzewa, pożary i wichury. To była pracowita noc strażaków

Miniona noc była bardzo pracowita dla warmińsko-mazurskich strażaków.

Uderzenie pioruna stało się  przyczyną pożaru budynku gospodarczego w Wapniku w powiecie lidzbarskim. Budynek i zaparkowane w nim dwa osobowe auta doszczętnie spłonęły. Piorun uszkodził też komin domu w Bartągu koło Olsztyna. Wybuchł tam niewielki pożar szybko ugaszony przez strażaków. Ponadto od uderzeń piorunów spaliły się trzy drzewa.

Wichura uszkodziła dwa dachy – jeden na budynku mieszkalnym, a drugi na gospodarczym. Złamany przez silny wiatr konar uszkodził altanę w Lubnowach Wielkich w powiecie iławskim. Z kolei w Lubnowach Małych wichura poderwała wiatę, która uderzyła w okno budynku mieszkalnego. W pobliżu Gietrzwałdu silny wiatr powalił drzewo na restaurację. Oparło się ono o budynek konarami.

Z dróg regionu w ponad dwudziestu miejscach strażacy usunęli powalone przez wichurę drzewa i konary. W trzech miejscach wypompowywano wodę z zalanych obiektów. Prądu nie miało w sumie ponad stu odbiorców w regionie – mówi zastępca oficera dyżurnego warmińsko-mazurskiej straży pożarnej, kapitan Karol Sadłowski.

00:00 / 00:00

Synoptycy ostrzegają, że dziś znowu zagrzmi. Miejscami może spaść do czterdziestu litrów wody na metr kwadratowy, a chwilami powieje z prędkością nawet 90 km/h. Lokalnie burzom mogą towarzyszyć opady gradu.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiatr, opady, grad
„Momentalnie przyszła fala. Pływaliśmy i szukaliśmy rannych”. 12 lat temu przez Wielkie Jeziora Mazurskie przeszedł biały szkwał

12 lat temu przez Mazury przeszedł biały szkwał. Wiatr wiał z prędkością co najmniej 130 kilometrów na godzinę. Wywrócił ponad 40 łodzi i żaglówek. Biały szkwał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV