Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pięć osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem w regionie. „Służby postawiono w stan gotowości”

Kolejne osoby są hospitalizowane w Warmińsko-Mazurskiem w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Służby postawione są w stan gotowości.

Teraz w regionie w szpitalach przebywa pięć osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Służby nie przekazują szczegółów dotyczących stanu zdrowia ani miejsca leczenia tych osób. Pacjenci prawdopodobnie wrócili niedawno z zagranicy i mają objawy wskazujące na możliwość zarażenia się groźnym wirusem. Pobrane zostały od nich próbki. Wyniki powinny być w ciągu kilku godzin.

Jak zapewnił w rozmowie z Radiem Olsztyn rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, sytuacja jest cały czas monitorowana, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, także to zdrowotne, są w gotowości, a szpital w Ostródzie został postawiony w stan podwyższonej gotowości.

Decyzja w sprawie szpitala w Ostródzie związana jest z koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów w sytuacji zakażenia wirusem. W związku z tym, do szpitala w Ostródzie nie są kierowani pacjenci, którzy mieliby trafić na oddział internistyczny oraz dziecięcy. Ograniczana jest też liczba pacjentów na tych oddziałach.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. M. Lewiński

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, choroba, służby, video, uwaga, pilne, zarażenie, koronawirus
Profesor Wojciech Maksymowicz pokieruje zespołem koordynującym działania dotyczące koronawirusa na polskich uczelniach

W skład kilkunastoosobowego zespołu weszli przedstawiciele konferencji rektorów, studentów, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej i niektórych departamentów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na czele zespołu który będzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV