Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O skórze, kościach i wadach postawy w audycji Na zdrowie

Fot. Termedia

W audycji Na zdrowie o dwóch wydarzeniach medyczno-zdrowotnych w Olsztynie.

Zakończyła się interdyscyplinarna konferencja naukowo-szkoleniowa z udziałem dermatologów i reumatologów. Ponad 350 specjalistów z całej Polski wymieniało się doświadczeniami w zakresie chorób, które wymagają ich współpracy. Podczas trzydniowej konferencji odbyło się około 100 wykładów i dyskusji. Gośćmi programu są: prof. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek, koordynatorka Kliniki Dermatologii i prof. UWM Magdalena Krajewska-Włodarczyk, koordynatorka Kliniki Reumatologii w Szpitalu Miejskim w Olsztynie oraz dr hab. n. med. Aneta Szczerkowska-Dobosz – dermatolog z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Natomiast w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odbyło się pierwsze z siedmiu spotkań, w czasie których fizjoterapeuci i dietetycy diagnozowali i udzielali porad w zakresie wad postawy oraz zdrowego odżywiania. Konsultacje są bezpłatne, odbywają się w ramach programu profilaktycznego. Do listopada przebadanych zostanie 300 dzieci w wieku od 5 do 15 lat – mówili Grzegorz Adamowicz ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie oraz Jacek Żukowski – kierownik działu rehabilitacji w tym szpitalu.

Posłuchaj audycji Agnieszki Lipczyńskiej

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, wady postawy, Na Zdrowie
Dermatolodzy wskazują, kto powinien unikać tatuaży

W Olsztynie kończy się interdyscyplinarna konferencja naukowo-szkoleniowa z udziałem dermatologów i reumatologów. Ponad 350 specjalistów z całej Polski wymienia się doświadczeniami w zakresie chorób, które wymagają...

Zamknij
RadioOlsztynTV