Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nie będzie postępowania dyscyplinarnego ws. byłej naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach. Sprawa dotyczyła słynnej żarówki

Fot. fotolia.pl

Rzecznik dyscyplinarny Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie umorzył postępowanie wyjaśniające dotyczące naruszenia obowiązków przez byłą naczelnik urzędu skarbowego w Bartoszycach, która prowadziła sprawę słynnej niefiskalnej żarówki.

O ukaranie ówczesnej naczelnik wniósł rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Sprawa stała się głośna po tym, jak kobieta domagała się przed sądem ukarania 600-złotowym mandatem mechanika, który wymienił żarówkę w samochodzie, nie wydając paragonu fiskalnego. Poprosiły o to, nie przedstawiając się wcześniej, pracownice skarbówki. Twierdziły, że dały mechanikowi 10 złotych.

Mechanik zamontował własną żarówkę, ponieważ warsztat nie miał sklepu z częściami zamiennymi, a kasa fiskalna w zakładzie była już zamknięta.

Ponieważ mechanik nie przyjął 500-złotowego mandatu sprawa trafiła do sądu, gdzie postępowanie w tej sprawie trwało rok. Sąd pierwszej instancji dwukrotnie uznał mechanika za winnego zarzucanego mu czynu, ale odstąpił od wymierzenia kary.

Naczelniczka Urzędu Skarbowego w Bartoszycach nie godziła się z takim rozstrzygnięciem i wnosiła apelację, domagając się ukarania mechanika 600-złotowym mandatem. Gdy sprawa stała się głośna naczelniczka urzędu skarbowego w Bartoszycach wycofała apelację z Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W grudniu zeszłego roku naczelnik urzędu skarbowego w Bartoszycach, złożyła rezygnację, którą szef Krajowej Administracji Skarbowej przyjął. Obecnie jest ona pracownikiem urzędu skarbowego.

 

 

Autor: PAP
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, sprawa, Bartoszyce, Urząd Skarbowy, kara, mechanik, naczelnik
15 lat więzienia za brutalne pobicie matki i zostawienie jej bez pomocy

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał na 15 lat więzienia mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego, który brutalnie pobił matkę. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, bo kobieta po pobiciu zmarła,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV