Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec poszukiwań zaginionej turystki z Warszawy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zastępy policjantów i strażaków szukały 61-letniej turystki z Warszawy, która późnym wieczorem w samej piżamie wyszła z domku letniskowego na Mazurach.

Kobieta ma kłopoty z pamięcią. Nie zabrała ze sobą telefonu ani dokumentów. Wraz z mężem wypoczywała w Karwicy w gminie Ruciane-Nida. Gdy mąż spał, około 22.00, wyszła nagle z domku letniskowego.

Okazało się, że 61-latka ma poważne kłopoty z pamięcią i grozi jej niebezpieczeństwo – relacjonuje starszy aspirant Rafał Jackowski z biura prasowego warmińsko-mazurskiej policji.

Sytuacja była trudna, bo zaginionej trzeba było szukać po rozległych terenach Puszczy Piskiej. W poszukiwaniach brali udział policjanci i strażacy z KP PSP w Piszu oraz OSP w Rucianem-Nidzie. Po godzinach intensywnych poszukiwań, policyjny patrol odnalazł 61-letnią kobietę. Znajdowała się 4 km od miejsca wypoczynku

– mówi Jackowski.

00:00 / 00:00

Kobieta nie wymagała pomocy lekarskiej. Nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego odeszła tak daleko od domu. Policjanci przekazali ją pod opiekę mężowi.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zaginiona, poszukiwania
Poszukiwania turystki z Lubelszczyzny. Kobieta zgubiła się podczas grzybobrania w Puszczy Boreckiej

W lasach Warmii i Mazur zaroiło się od grzybiarzy. Jest mokro i ciepło, więc warunki dla grzybów idealne. Trzeba jednak uważać, bo podczas takiej wycieczki, można...

Zamknij
RadioOlsztynTV