Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg przystankiem na trasie rowerowego rajdu Kraków-Gdańsk

Fot. J. Sulecki

Ponad 800 kilometrów w siedem dni. Taki dystans wyznaczyła sobie grupa kolarzy jadących z Krakowa do Gdańska.

W sobotę kilka minut po godzinie 9 cykliści wyruszyli spod Bramy Targowej w Elblągu w kierunku mety, która znajduje się w Gdańsku. Przed startem zapytaliśmy organizatora rajdu Krzysztofa Florka o powody zorganizowania tak długiej wyprawy.

To było swego rodzaju dopełnienie mojej pracy dyplomowej dotyczącej rozwoju i promocji sportu w czasie pandemii. Mój pomysł polegał na tym, aby siebie, znajomych oraz obcych ludzi wyciągnąć z marazmu spowodowanego wspomnianą pandemią.

00:00 / 00:00

Co najbardziej doskwiera podczas kilkudniowej jazdy rowerem? To wskazał jeden z uczestników rajdu Grzegorz Podsiadło.

Jak dla mnie temperatura jest najmniej odczuwalna. Najbardziej daje się we znaki deszcz, a w drugiej kolejności wiatr. O ile deszczu staramy się po prostu unikać, to z wiatrem musimy sobie jakoś radzić. Wietrzna pogoda nas spowalnia.

00:00 / 00:00

Tegoroczny rajd odbył się po raz drugi. Kolarze odwiedzili między innymi Częstochowę, Łódź, Warszawę, Mławę oraz Olsztyn.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

Więcej w rower
Zrobił fikołka i uderzył w radiowóz. Zapłaci… 5 tys. zł!

Popisowa jazda 34-latka z Tolkmicka zakończyła się dwoma wysokimi mandatami po 2 500 zł. Rowerzysta spektakularnie przewrócił się i uderzył w radiowóz. Mężczyzna został skontrolowany w...

Zamknij
RadioOlsztynTV