Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zrobił fikołka i uderzył w radiowóz. Zapłaci… 5 tys. zł!

Fot. KMP Elbląg

Popisowa jazda 34-latka z Tolkmicka zakończyła się dwoma wysokimi mandatami po 2 500 zł. Rowerzysta spektakularnie przewrócił się i uderzył w radiowóz.

Mężczyzna został skontrolowany w Kadynach. Kiedy miał się zatrzymać, zrobił rowerem fikołka i uderzył głową w drzwi radiowozu. Na szczęście nic mu się nie stało. Skończyło się na niewielkiej deformacji karoserii. Okazało się jednak, że był pijany – miał 3 promile alkoholu w organizmie. Został ukarany za spowodowanie kolizji oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwym. Otrzymał dwa mandaty po 2 500 zł.

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści mogą spowodować tragiczne w skutkach wypadki. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, rower, mandat
Prokuratura zajmie się sprawą policjantów podejrzanych o przekroczenie uprawnień

Prokuratura Rejonowa w Braniewie zajmie się sprawą policjantów z Elbląga, podejrzanych o przekroczenie uprawnień. Doniesienie złożyła 18-latka wezwana do komendy policji w roli świadka. Sprawa dotyczy...

Zamknij
RadioOlsztynTV