Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciągle brak porozumienia w sprawie Tramwajów Elbląskich. Do akcji wkroczyła Rada Dialogu Społecznego

Już dziewiąty dzień trwa strajk tramwajarzy w Elblągu. Tamtejsza szynowa komunikacja miejska jest sparaliżowana, a miasto uruchomiło autobusową komunikację zastępczą.

Przedstawiciele stron konfliktu spotkali się w Olsztynie na specjalnym posiedzeniu prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Roman Kluczyk – przewodniczący Związku Zawodowego w spółce Tramwaje Elbląskie przyznał po spotkaniu, że rozmowy w sprawie zakończenia strajku będą kontynuowane:

Strony doszły do porozumienia, że trzeba dalej rozmawiać w temacie zakończenia tego strajku. Jedna i druga strona przyjęła zobowiązanie, że najpóźniej do 28 lutego rozpoczniemy ponownie rozmowy.

00:00 / 00:00

Z inicjatywą spotkania wyszedł przewodniczący Forum Związków Zawodowych na Warmii i Mazurach – Sławomir Koniuszy:

Któż, jak nie Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego, jest organem, który zajmuje się rozwiązywaniem sporów zbiorowych? Może nie jako arbiter, ale organ, który szuka rozwiązań.

00:00 / 00:00

„To może być początek szczęśliwego zakończenia całego sporu” – mówi Stanisław Taube, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej RP:

Z tego spotkania jesteśmy zadowoleni, że w końcu może pomiędzy stronami, już teraz na terenie Elbląga, dojdzie do spotkania i rozmowy o postulatach i problemach w komunikacji miejskiej.

00:00 / 00:00

Kolejnym punktem porozumienia było włączenie przedstawiciela pracowników Tramwajów Elbląskich w pracę komisji działającej przy prezydencie Elbląga do spraw zmian w komunikacji miejskiej.

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strajk, komunikacja miejska, video, Sławomir Koniuszy, Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego, Tramwaje Elbląskie, Roman Kluczyk
Marszałek Brzezin: To ostatnia szansa, aby Urania zafunkcjonowała. Radny Kierozalski: Ciężko być przeciw rzeczom oczywistym

Strategia rozwoju społeczno-gospodarcza województwa akcentuje przede wszystkim sprawy związane z kapitałem ludzkim – krytykował dokument przegłosowany przez sejmik województwa w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Grzegorz Kierozalski...

Zamknij
RadioOlsztynTV