Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marszałek Brzezin: To ostatnia szansa, aby Urania zafunkcjonowała. Radny Kierozalski: Ciężko być przeciw rzeczom oczywistym

Strategia rozwoju społeczno-gospodarcza województwa akcentuje przede wszystkim sprawy związane z kapitałem ludzkim – krytykował dokument przegłosowany przez sejmik województwa w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Grzegorz Kierozalski z PiS. Zarzuty odpierał marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Szef klubu PiS w Sejmiku uważa, że nasz region potrzebuje inwestycji w infrastrukturę, a nie kolejnych szkoleń:

Potrzebujemy rozwoju. Jeśli chodzi o szkolenia to jest z nimi taki problem, że nie ma już na nie chętnych.

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin odpierał zarzuty twierdząc, że strategia nie wyklucza inwestycji w infrastrukturę:

Pokazuje to również człowieka i to nie tylko w wymiarze prostych szkoleń, lecz także w wymiarze systemowego zagospodarowania pieniędzy. Zostanie to wyraźnie pokazane w przyszłym Regionalnym Programie Operacyjnym.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego po raz trzeci w swojej historii przyjął strategię rozwoju społeczno-gospodarczą województwa. Przyjęta strategia ma obowiązywać w latach 2020-2030.

Gustaw Marek Brzezin dodał, że udało nam się wynegocjować z Komisją Europejską około 300 mln złotych w zmianie Regionalnego Programu Operacyjnego. Marszałek zapewnił, że pieniądze te trafią między innymi na remont hali Urania:

To jest ostatnia szansa, aby hala Urania zafunkcjonowała, chodzi tutaj nie tylko o wymiar olsztyński, ale także całego regionu.

Grzegorz Kierozalski poparł decyzję marszałka o przekazaniu pieniędzy na remont Uranii, zwrócił jednak uwagę na to, że radni nie byli informowani o negocjacjach z Brukselą:

Wiemy tyle, ile podały media. Nie jesteśmy informowani o negocjacjach oraz o zamiarach. Wracając jednak do samej hali, to są rzeczy oczywiste. Trudno być przeciw rzeczom oczywistym, przecież Urania ma już około 40 lat.

Pieniądze trafią także między innymi na dokończenie modernizacji starej śluzy w Guziance, zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego dla szpitala powiatowego w Ełku, do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce oraz na odtwarzanie dziedzictwa gospodarczego regionu.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Gustawem Markiem Brzezinem i Grzegorzem Kierozalskim

00:00 / 00:00

Gustaw Marek Brzezin i Grzegorz Kierozalski. Fot. A. Dybcio

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, szkolenia, kapitał ludzki, komisja europejska, video, Hala Urania
„Wspieranie rodziny to dla nas priorytet”. Na Warmię i Mazury trafią kolejne pieniądze z programu Maluch plus

Dwa miliony złotych trafi w tym roku do samorządów i podmiotów prywatnych z województwa warmińsko-mazurskiego, które chcą otworzyć miejsca opieki nad dziećmi w wieku do trzech...

Zamknij
RadioOlsztynTV