Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brak chętnych do dostarczenia sprzętu na Zalew Wiślany

Urząd Morski w Gdyni szuka dostawcy statku-pogłębiarki (ssąco-refulującej), która ma pracować na Zalewie Wiślanym. Maszyna będzie używana do utrzymywania toru na kanale żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną oraz pogłębiania torów prowadzących do portów Zalewu Wiślanego.

Urząd ogłosił już drugi przetarg na dostawę pogłębiarki. W pierwszym nikt nie złożył oferty. – Pogłębiarka ma być „skrojona na miarę” i dopasowana do potrzeb Zalewu Wiślanego. Ważne, by mogła wziąć urobek na siebie i wyładować się na sztucznej wyspie – mówi Anna Stelmaszyk-Świerczyńska, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

Pogłębiarka prace wykonywałaby głównie na Zalewie Wiślanym, ale mogłaby wykonywać prace w Pucku, Jastarni czy Kuźnicy. Statek-pogłębiarka ma być gotowy w ciągu 23 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. Wybrany wykonawca będzie musiał zaprojektować, wybudować i wyposażyć jednostkę. Firmy swoje oferty mogą składać do 15 sierpnia.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w umowa, statek, Zalew Wiślany, Urząd Morski w Gdyni, oferta, statek-pogłębiarka
Wodne patrole czuwają nad bezpieczeństwem na rzekach i Zalewie Wiślanym

Policyjne patrole wodne już od maja kontrolują rzeki Nogat i Elbląg, od jeziora Druzno po Zalew Wiślany. Odbywa się tak każdego sezonu na wodach przyzalewowych. Policjanci...

Zamknij
RadioOlsztynTV