Czy na Zalewie Wiślanym powstanie nowa przeprawa promowa?
Wraca pomysł uruchomienia przeprawy promowej między Tolkmickiem a Krynicą Morską.Trwają wstępne rozmowy samorządowców i przedstawicieli instytucji związanych z gospodarką morską.
O potencjale inwestycji, która mogłaby usprawnić komunikację i stać się nową atrakcją turystyczną, mówił prezydent Elbląga Michał Missan.
Każde działanie ożywiające Zalew Wiślany przynosi duży pożytek. Zawsze powtarzam, że Warmińsko-Mazurskie to nie tylko jeziora, ale i sam zalew. Teraz nadszedł jego czas. Pod każdym przedsięwzięciem, które przewiduje uruchomienie na nim ruchu, podpisuję się obiema rękami
– podkreśla włodarz.
Na razie są to wstępne analizy i rozmowy prowadzone przez przedstawicieli samorządów oraz instytucji związanych z gospodarką morską. Przeprawa miałaby skrócić drogę między Mierzeją Wiślaną a Żuławami i pomóc turystom ominąć uciążliwe korki na drodze nr 501.
Szacunkowe koszty inwestycji nie są jeszcze znane, choć samorządowcy przyznają, że mogą sięgać wielomilionowych kwot.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski


























