Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wodne patrole czuwają nad bezpieczeństwem na rzekach i Zalewie Wiślanym

Policyjne łodzie na wodzie. Fot. KMP Elbląg

Policyjne patrole wodne już od maja kontrolują rzeki Nogat i Elbląg, od jeziora Druzno po Zalew Wiślany. Odbywa się tak każdego sezonu na wodach przyzalewowych.

Policjanci pilnują bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, wędkarzy i wodniaków. Także tych, którzy amatorsko korzystają z różnych form rekreacji na wodzie – mówi młodszy aspirant Przemysław Łepek z patrolu wodnego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu:

Na szczęście także wypożyczalnie sprzętu również pilnują, by korzystający z rowerków wodnych, kajaków byli wyposażeni w środki ratunkowe, czyli obowiązkowo mieli na pokładzie kapoki oraz byli trzeźwi, bo to jest bardzo ważne.

00:00 / 00:00

Patrole policji współpracują też z Państwową Strażą Rybacką – dodaje Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej komendy:

Działania prowadzą często to zatrzymania kłusowników i usuwania z wody sprzętu kłusowniczego. Mundurowi pełnią także służbę podczas zabezpieczania imprez. Poza tym do ich zadań należy kontrolowanie dzikich kąpielisk.

00:00 / 00:00

W każdym sezonie policjanci na wodzie odnotowują około 100 interwencji. Mogą też karać osoby łamiące przepisy.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezpieczeństwo, woda, kontrola, rzeki, kłusownicy, patrol, Zalew Wiślany, kąpielisko, kapieliska
Bądź bezpieczny!

W czasie ostatniej audycji postanowiliśmy porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Z tej okazji nasze studio odwiedził młodszy aspirant Tomasz Markowski - rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV