Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Alkohol na jeziorach. Policja uratowała pijanych pływających

Brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wypadków na mazurskich jeziorach. Nie inaczej było wczoraj w powiecie piskim.

Na jeziorze Bełdany policjant pełniący służbę na wodzie, zauważył dwóch mężczyzn brawurowo pływających skuterem. W pewnym momencie obaj wpadli do jeziora, a na pomoc ruszył im funkcjonariusz z wodnego patrolu – mówi komisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji:

Skuterem płynęli mieszkańcy Łodzi w wieku 48 i 50 lat. Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Do tego mężczyzna płynął skuterem nie posiadając do tego stosownych uprawnień.

00:00 / 00:00

Tego samego dnia na jeziorach Bełdany i Nidzkim – podczas kontroli – policjanci zatrzymali dwójkę sterników. Sternik motorówki pochodzący z Białegostoku miał prawie pół promila alkoholu. W podobnym stanie była także mieszkanka Mazowsza, która pływała motorówką po Jeziorze Nidzkim.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, jezioro, mężczyźni, motorówka
Wystarczyła chwila nieuwagi. Trzylatek błąkał się po ulicy

Bosy trzylatek spacerujący bez opieki ulicami Pisza zwrócił na siebie uwagę przechodniów, którzy wezwali policję. Jak powiedziała Radiu Olsztyn komisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji -...

Zamknij
RadioOlsztynTV