Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Błąd czy pośpiech przy badaniu

 

dziennikarz Mariusz Kowalewski

dziennikarz Mariusz Kowalewski

Błąd przy badaniu DNA Krzysztofa Olewnika mógł wynikać z pośpiechu, a nie z chęci sfałszowania ekspertyzy – tak uważa Mariusz Kowalewski, dziennikarz Rzeczpospolitej i TVN, który był gościem Porannych Pytań Radia Olsztyn.

O niedopełnienie obowiązków i sfałszowanie wyników badań DNA szczątków Olewnika, prokuratura w Gdańsku oskarżyła dwoje pracowników Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Badali oni trzy fragmenty kości. Jedna z prób nie zgadzała się z DNA Olewnika – przypomniał Mariusz Kowalewski.
Prokurator uznał, że wyniki zostały sfałszowane. Natomiast dziennikarz Mariusz Kowalewski uważa, że błąd powstał z powodu pośpiechu jaki towarzyszył badaniom DNA Olewnika, bo przełożeni naciskali, żeby wyniki były jak najszybciej.

Prokuratorzy z Gdańska skierowali przeciwko byłym już pracownikom laboratorium akt oskarżenia do olsztyńskiego sądu. Grozi im do 5 lat więzienia. Była szefowa laboratorium Jolanta D. od 2 lat nie pracuje w ogóle w policji, a biegły Bogdan Z. został początkowo zawieszony w czynnościach służbowych, a potem przeniesiony z laboratorium kryminalistycznego do Komendy Miejskiej Policji. Jeżeli zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, będzie zwolniony ze służby.

Posłuchaj Porannych Pytań. Z Mariuszem Kowalewskim rozmawia Leszek Cimoch.

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Kowalewski, DNA, Olewnik, prokurator, laboratorium, kryminalistyczne
Pijany paser obraził policjantów

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 26-letniego Macieja Sz. Mężczyzna w trakcie legitymowania podał fałszywe dane osobowe, znieważył funkcjonariuszy, a także miał przy sobie kradziony telefon. Po wytrzeźwieniu usłyszy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV