Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wznowiono poszukiwania na jeziorze Gielądzkim. Strażacy i nurkowie szukają wędkarza

Mrągowscy policjanci i strażacy wznowili poszukiwania 32-letniego wędkarza, który wypadł z łódki na jeziorze Gielądzkim.

Łódką płynęło dwóch mężczyzn, jeden zdołał dopłynąć do brzegu i to on, po godz. 19 powiadomił służby –  informuje asp. Dorota Kulig z mrągowskiej policji.

00:00 / 00:00

Do wywrotki łodzi miało dojść wczoraj około godz. 15. Wędkarz, któremu udało się uratować, dotarł do najbliższych zabudowań we wsi Młynik koło Sorkwit po kilku godzinach. Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna i pogotowie, które udzieliło mężczyźnie pomocy; był mocno wychłodzony. Z jego relacji wynikało, że wraz z kolegą wracali już do brzegu po wędkowaniu i wtedy łódka wywróciła się.

Służby ratunkowe rozpoczęły poszukiwania zaginionego wędkarza około godz. 19.00. Po dwóch godzinach akcja ratunkowa została zawieszona. W dzisiejszych poszukiwaniach służby mają użyć sonaru.

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, powiat mrągowski, wędkarz, poszukiwania
Tragiczny finał poszukiwań 81-latki. Znaleziono ciało kobiety

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 81-letniej mieszkanki Sątop-Samulewa w gminie Bisztynek. Około południa ciało kobiety odnaleźli strażacy. Znajdowało się w pobliżu rozlewiska-rezerwatu Polder Sątopy-Samulewo. Zaginięcie zgłosiła córka...

Zamknij
RadioOlsztynTV