Wyróżniony za ujęcie złodzieja

Mieszkaniec Tolkmicka został wyróżniony przez burmistrza i komendanta policji, za ujęcie złodzieja. Fot. Policja
Zatrzymał i obezwładnił złodzieja, który próbował włamać się do budynku Kościoła Narodowego w Tolkmicku. Teraz 34-latek został wyróżniony przez burmistrza i komendanta policji.
Chodzi o sprawę z końca lutego. Złodziej wybił szybę w oknie Kościoła Narodowego przy ulicy Krętej i próbował wejść do środka. Widział to 34-letni mężczyzna, który niedaleko mieszkał. Złapał 52-letniego złodzieja, obezwładnił i wezwał policję. Zatrzymany mężczyzna był pijany. Tłumaczył policjantom, że szukał alkoholu i myślał że znajdzie wino mszalne. Wojciech S. był już wcześniej notowany przez tolkmicką policję za kradzieże. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.
A 34-latek, który zatrzymał złodzieja, dostał w nagrodę miejskie i policyjne upominki. (wchr/as)

Mieszkaniec Tolkmicka został wyróżniony przez burmistrza i komendanta policji, za ujęcie złodzieja. Fot. Policja





















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







