Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewódzkie obchody święta Wojska Polskiego w Gołdapi rozpoczną się mszą w katedrze

Uroczystości zainauguruje msza święta w intencji żołnierzy i pracowników wojska.

Nabożeństwo, o godzinie 10.30, zostanie odprawione w konkatedrze pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W południe na Placu Zwycięstwa rozpocznie się uroczysty apel pamięci oraz defilada pododdziałów.

Wojewódzkim obchodom będzie towarzyszyć piknik wojskowy. Od godziny 10 w Parku Miejskim w Gołdapi będą się prezentować  jednostki 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W programie  pokaz sprzętu wojskowego, prezentacja służb mundurowych i wojskowa grochówka. Natomiast o godzinie 14  wystąpi zespół wokalny Klub Marynarki Wojennej „Riwiera”.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreśla, wagę obchodów święta Wojska Polskiego upamiętniającego Bitwę Warszawską.

Święto Wojska Polskiego, upamiętniające Bitwę Warszawską, to niezwykle istotna karta zarówno w historii Polski, jak i Europy. Jest ona uznawana za jedną z najważniejszych bitew w dziejach Europy. Trzeba pamiętać, że Bitwa Warszawska powstrzymała nawałnicę bolszewicką, zmierzającą w stronę zachodniej Europy. Polacy stanęli przeciwko i odnieśli zwycięstwo, często określane jako „Cud nad Wisłą”.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Gołdap, armia, święto
Czołgi z Braniewa na defiladzie niepodległości w Warszawie

W jutrzejszej Wielkiej Defiladzie Niepodległości w Warszawie wezmą udział żołnierze i czołgi z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. W tym roku, podczas centralnych obchodów największego żołnierskiego święta przypadającego...

Zamknij
RadioOlsztynTV