Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga! W centrum Olsztyna zmieni się organizacja ruchu

Fot. olsztyn.eu

Trwa przebudowa sieci wodociągowej w pobliżu ciągu ulic 11 Listopada i Placu Jedności Słowiańskiej w Olsztynie. Prace poprzedzają rozpoczęcie budowy węzła przesiadkowego przy Wysokiej Bramie.

Jak przyznają wodociągowcy, sieci w tym rejonie Olsztyna mają kilkadziesiąt lat. Ich kondycja techniczna nie jest najgorsza, ale zostaną wymienione profilaktycznie.

Trasa przebudowywanych sieci wodociągowych przebiega przez chodniki i jezdnie w pasie drogowym kilku ulic: Placu Jedności Słowiańskiej, F. Nowowiejskiego, 11 Listopada, Marii Curie Skłodowskiej, Staromiejskiej

– informuje Anita Chudzińska z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Od poniedziałku (23 maja) wykonawca planuje zmianę organizacji ruchu w tym rejonie dla ruchu samochodowego.

Zakres prac wymaga zamknięcia skrzyżowania ulic: 11 Listopada/Plac Jedności Słowiańskiej/Nowowiejskiego z jednoczesnym pozostawieniem otwartego wjazdu w ul. Marii Curie-Skłodowskiej. Oznacza to konieczność wprowadzenia dwóch objazdów. Od strony Dworca Zachodniego ruch zostanie przekierowany na trasę: Wyzwolenia – Curie-Skłodowskiej – Ratuszowa – 1 Maja – Pieniężnego.

Natomiast od centrum przewidziano krótki objazd: pl. Jana Pawła II – Pieniężnego. Na ul. Pieniężnego (przed skrzyżowaniem z 22 Stycznia/Plac Jedności Słowiańskiej) uruchomiony zostanie przystanek autobusowy.

Pozostawiono możliwy dojazd do trzech parkingów i placu budowy, gdzie ruch będzie się odbywał dwukierunkowo. Na skrzyżowaniu ulic: Pieniężnego/22 Stycznia/Plac Jedności Słowiańskiej zaprojektowano mini-rondo.

Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, tramwaje, centrum
Kilkunastu wykonawców w finale Olsztyńskich Spotkań Zamkowych

Soliści i zespoły, w sumie 35 tak zwanych podmiotów wykonawczych z całego kraju wzięło udział w przesłuchaniach do 48. już Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję. Juror Adam...

Zamknij
RadioOlsztynTV