Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkunastu wykonawców w finale Olsztyńskich Spotkań Zamkowych

Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję. Fot. K. Pakulnicki

Soliści i zespoły, w sumie 35 tak zwanych podmiotów wykonawczych z całego kraju wzięło udział w przesłuchaniach do 48. już Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję.

Juror Adam Rębisz zauważa, iż artyści byli znakomicie przygotowani do eliminacji.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, mimo dziesięciu godzin pracy. Myślę, że rezultat naszych wyborów będzie też doceniony przez publiczność w amfiteatrze. Poziom był bardzo, bardzo, bardzo wysoki.

00:00 / 00:00

Uczestnicy podkreślali znaczenie olsztyńskiego przeglądu piosenki poetyckiej. Występ w finale dla wielu jest spełnieniem artystycznych marzeń.

Kocham muzykę, od wielu lat gram na gitarze i piszę swoje własne teksty (…) Z radości, że mogę tutaj wystąpić trochę się zestresowałam (…) Chcę dobrze się bawić i sprawdzić się w zupełnie nowej dla nas sytuacji, więc jesteśmy bardzo ciekawi jak nam pójdzie (…) Jest dużo stresu i pozytywnej ekscytacji.

00:00 / 00:00

Do finału zakwalifikowano nie, jak zakładano, siódemkę, ale aż czternaścioro uczestników. Do tego grona dołączą laureaci innych festiwali poezji śpiewanej. Tegoroczne Spotkania Zamkowe w olsztyńskim amfiteatrze odbędą się 25 czerwca.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, muzyk, piosenki, Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję, jury, wykonawcy
Diakoni przyjmą święcenia. Jak jest ich rola w Kościele?

Czterech alumnów Wyższego Seminarium Duchownego "Hosianum" w Olsztynie zostanie wyświęconych na diakonów. Uroczysta msza odbędzie się dziś w konkatedrze św. Jakuba. Liturgii przewodniczył będzie biskup pomocniczy...

Zamknij
RadioOlsztynTV