Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tym razem było tylko dużo dymu

Samotniak po jednym z pożarów, fot. Mirosław Sochacki

Cztery strażackie wozy wyjechały w sobotę przed godziną 22 do pożaru w Samotniaku przy ulicy Niepodległości w Olsztynie.

Na miejscu okazało się jednak, że paliły się tylko gazetki reklamowe w skrzynce na listy i z tego powodu w jednej z klatek schodowych było dużo dymu.

Pożary w olsztyńskim Samotniaku przy Niepodległości są bardzo często. W minionym roku było ich kilka, w tym jeden tragiczny w skutkach. W listopadzie zginęła tam jedna osoba, a dwie trafiły do szpitala. Ostatnio paliło się tam niespełna 2 tygodnie temu. W mieszkaniu na 3 piętrze zapaliło się łóżko. Prawdopodobnie lokator zasnął z zapalonym papierosem, ale nikomu nic się nie stało.

Samotniak to czteropiętrowy blok, w którym jest około 200 lokali komunalnych i socjalnych. Część lokatorów trafiła tam na skutek eksmisji. Wielu ma problemy z alkoholem. Często dochodzi tam do interwencji policji.

W tym samym czasie co w Samotniaku, był też pożar w podolsztyńskim Brąswałdzie. Na szczęście niewielki. Paliła się mała drewniana przybudówka przy plebanii. Strażacy szybko opanowali ogień.

(wchras)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Druhny w kalendarzu strażackim

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentowali kalendarz ze zdjęciami, do których pozują ich koleżanki - druhny. W ten sposób chcą uzbierać pieniądze na nowy sztandar. Obecny...

Zamknij
RadioOlsztynTV