Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Redaktor obciął początek i koniec mojej wypowiedzi”. Marcin Kulasek (SLD) tłumaczy się z niefortunnego wywiadu

Moje zdanie o tym, że uposażenie poselskie w wysokości 9 tysięcy złotych nie wystarcza na życie w Warszawie, było niefortunne – powiedział w Porannych pytaniach poseł SLD Marcin Kulasek.

Poseł dodał, że wywiadu udzielał przez zestaw głośnomówiący prowadząc samochód, a jego zdanie zostało wyrwane z kontekstu.

Dziennikarz dalej ciągnął temat pytając, czego mi brakuje. Jestem z wykształcenia technologiem żywności, lubię sobie coś czasami ugotować. Cytuję swoją wypowiedź: „jedyne, czego mi brakuje, to aneks kuchenny, w związku z czym nie mogę zrobić sobie jedzenia, zaś stołowanie się w restauracjach w Warszawie jest tak drogie, że nie wystarczyłaby pensja poselska”. Redaktor obciął początek i koniec mojej wypowiedzi. Teraz mamy hejt. Mea culpa, że nie autoryzowałem wywiadu, wtedy nie doszłoby do takiej sytuacji.

Polityk podkreślił również, że jako zawodowy poseł musiał zrezygnować z pobieranie wynagrodzenia jako sekretarz generalny SLD. Marcin Kulasek odniósł się także do kandydatury Szymona Hołowni w przyszłorocznych wyborach prezydenckich: „Ma on poglądy centroprawicowe”. Dodaje, że Hołownia jako kandydat w wyborach prezydenckich nie jest zagrożeniem dla kandydata lub kandydatki Sojuszu:

To kandydat bardzo telewizyjny, niektórzy mówią, że nawet celebrycki. Aby móc wystartować w wyborach, trzeba zebrać 100 tysięcy podpisów. Ponadto, żeby prowadzić dobrą kampanię, potrzebne są ogromne środki. Na salonach w Warszawie mówi się, że pan Hołownia będzie je miał. Pada słowo: „Kulczyk”, są także wskazania na stację telewizyjną, z której się wywodzi.

Poseł Marcin Kulasek dodał, że Szymona Hołownia może odebrać głosy kandydatowi Platformy Obywatelskiej i prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Marcinem Kulaskiem

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w SLD, Marcin Kulasek, video
Prezent do buta od dziennikarzy Radia Olsztyn. Posłuchaj tegorocznej pastorałki

Już tradycją jest, że dziennikarze Polskiego Radia Olsztyn przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowują pastorałkę. Tym razem chcemy podzielić się z Wami nadzieją, która przychodzi na świat,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV