Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyznano Nagrodę im. Biskupa I. Krasickiego. Otrzymały ją dwie osoby

Fot. R. Lesiński

Muzealnik Janusz Cygański i reżyser Piotr Domalewski zostali laureatami Nagrody imienia Biskupa Ignacego Krasickiego. Po rocznej przerwie nagroda została przyznana dwóm osobom.

Janusz Cygański – wieloletni dyrektor Muzeum Warmii i Mazur przyznał, że cieszy się, że mógł realizować się zawodowo w muzealnej placówce:

Olsztyński zamek był dla mnie zawsze mitycznym miejscem, nawet kiedy jeszcze tu nie pracowałem. Wszystkie dni pamiętam jako wspaniałe i dobre, a te gorsze, które się czasami zdarzały – zresetowałem.

00:00 / 00:00

Pochodzący z Łomży reżyser Piotr Domalewski od kilku lat swoje filmy kręci na Warmii. Przed odbiorem nagrody nie ukrywał radości z faktu, iż otrzymał ją w Olsztynie:

To jest dla mnie wielkie wyróżnienie, dlatego że wiem, iż takie ukonstytuowane społeczności muszą komuś zaufać, żeby go do siebie przyjąć i nagrodzić. Jest to rodzaj nobilitacji. Jest to dla mnie wyróżnienie, że mogę dołączyć do grona laureatów tej nagrody.

00:00 / 00:00

Nagroda imienia Biskupa Ignacego Krasickiego przyznawana jest od 1989 roku osobom, których twórczość i działalność wnosi wkład w dorobek regionu. Laureatami nagrody są m.in. Hieronim Skurski, Andrzej Wakar, Tadeusz Ostojski czy hrabina Marion Donhoff.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, nagroda, Muzeum Warmii i Mazur, reżyser, laureaci, laureat
„Mamu-Ty” nagrodzone. Sukces Olsztyńskiego Teatru Lalek

Sukces Olsztyńskiego Teatru Lalek na 11. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów "Maskarada" w Rzeszowie. Spektakl "Mamu-Ty" zdobył pierwszą nagrodę. Dyrektora Teatru Andrzeja Bartnikowskiego cieszy, iż doceniona została sztuka...

Zamknij
RadioOlsztynTV