Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie  

„Wrocławska Wolność” dla Małgorzaty Zbrożek. Dziennikarka doceniona za walkę z komunizmem

Wręczenie nagrody „Wrocławska Wolność” Małgorzacie Zbrożek

„Wrocławska Wolność” to odznaczenie Uniwersytetu Wrocławskiego dla członków społeczności uniwersyteckiej, którzy przed 1989 rokiem stawali w obronie wolności, sprawiedliwości i godności człowieka. Wśród uhonorowanych jest nasza redakcyjna koleżanka Małgorzata Zbrożek.

Ełcka korespondentka Radia Olsztyn Małgorzata Zbrożek, zanim została dziennikarką, w latach 1983–1988 studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. W tym czasie angażowała się w happeningi Pomarańczowej Alternatywy, pracowała w redakcji gazety „Region”, która była podziemnym wydawnictwem dolnośląskiej „Solidarności”, a także przygotowywała audycje Radia Solidarność, emitowane w zakładowych radiowęzłach.

Wielokrotnie była zatrzymywana i przesłuchiwana przez Służbę Bezpieczeństwa, a za swoją działalność otrzymała status działaczki opozycji antykomunistycznej.

Odznaczenia „Wrocławska Wolność” wręczono 35 osobom. W tym gronie jest m.in. były premier Mateusz Morawiecki.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w nagroda, Małgorzata Zbrożek
Sołtyska z gminy Nidzica nagrodzona w ogólnopolskim konkursie

Anna Lewikowska, sołtyska Waszulek w gminie Nidzica, odbierze w piątek w Senacie tytuł Sołtyski Roku – to 24. edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez „Gazetę Sołecką”. Sołtyska...

Zamknij
RadioOlsztynTV