Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńskie „Jaroty” przegrały w sądzie ze spółdzielcą

sąd, akta,

Sądowe akta sprawy, fot. Archiwum RO

Ponad 5 tysięcy złotych miała zażądać od Leszka Krygiera olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Jaroty za przygotowanie i sporządzenie kopii dokumentów dotyczących sprzedaży lokali użytkowych.

Tymczasem, zdaniem sądu, za żądane dokumenty spółdzielnia powinna otrzymać co najwyżej 1,50 zł.

– Batalia o wydanie dokumentów trwała 2 lata – poinformowała na konferencji prasowej posłanka PO Lidia Staroń.

00:00 / 00:00

Ponieważ przez wiele miesięcy spółdzielnia nie udostępniała dokumentów, Leszek Krygier skierował sprawę do sądu, który w grudniu roku 2013 ukarał prezesa Spółdzielni grzywną w wysokości 1500 złotych i nakazał wydanie dokumentów.

Posłanka Lidia Staroń. Fot. K. Kaszubski

– Jako członek spółdzielni, w styczniu 2014 roku, pan Leszek ponownie poprosił przedstawienie dokumentów – dodała Lidia Stroń.

00:00 / 00:00

Sąd roszczenia spółdzielni oddalił i nakazał jej pokryć koszty procesu.

Podczas spotkania z dziennikarzami Leszek Krygier mówił dziennikarzom, że jako członek spółdzielni był ciekaw jak Spółdzielnia Jaroty rozporządza jego majątkiem.

00:00 / 00:00

Prezes Spółdzielni Roman Przedwojski nie chciał komentować tych informacji twierdząc, że nie ma pełnej wiedzy o sprawie. Przedwojski dodał, że pełnomocnik spółdzielni, który reprezentował Spółdzielnię przed sądem jest na zwolnieniu lekarskim do końca tygodnia.

(kkasz/bsc)

Więcej w Staroń, spółdzielnia mieszkaniowa, krygier, Jaroty
Przesłuchano asesora, który zajął ciągnik rolnika spod Nidzicy

Asesor z łódzkiej kancelarii komorniczej, który zajął traktor rolnika z Kulan pod Nidzicą, usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień. Michał K. został przesłuchany w charakterze podejrzanego w płockiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV