Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nie mamy innego wyjścia”. Zakład Ursus w Dobrym Mieście może zostać sprzedany Amerykanom

Fot. www.ursus.com

Znany producent sprzętu rolniczego boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Jeden z dużych banków – wierzycieli Ursusa – wszczął nawet postępowanie komornicze.

Szansą na wyjście z długów ma być sprzedaż zakładów Ursusa – w Opalenicy i w Dobrym Mieście – amerykańskiej firmie Alamo, zajmującej się produkcją sprzętu rolniczego.

Amerykanie wizytowali zakład w Dobrym Mieście. Spotkali się z załogą oraz z samorządowcami.

Wydaje mi się, że nie mamy innego wyjścia. Załoga jest już na skraju cierpliwości, mają dość tego stanu zawieszenia. Rozmawiałem z załogą, usłyszałem, że czekają, żeby ktokolwiek cokolwiek zrobił

– przyznaje Jarosław Kowalski, burmistrz Dobrego Miasta, a jednocześnie przewodniczący rady wierzycieli Ursusa.

W przyszły poniedziałek w Warszawie ma odbyć się walne zgromadzenie akcjonariuszy Ursusa, które ma wyrazić zgodę na sprzedaż Amerykanom zakładów w Opalenicy i w Dobrym Mieście. Dzień później ma na ten temat wypowiedzieć również rada wierzycieli.

W projektach uchwał dotyczących zgody na sprzedaż zapisano, że za zakład w Opalenicy Amerykanie mieliby zapłacić przynajmniej 5,8 mln złotych, natomiast za zakład w Dobrym Mieście – przynajmniej 20 mln złotych. Dobromiejski zakład Ursusa zatrudnia 150 osób.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w finanse, firma, Ursus, sprzęt rolniczy
Obywatele Ukrainy i Indonezji zatrudnieni niezgodnie z przepisami. Cudzoziemcy muszą wrócić do swoich krajów

Sprawa dotyczy siedmiu osób pracujących w kilku firmach na trenie powiatów: olsztyńskiego, mrągowskiego i ostródzkiego. Funkcjonariusze straży granicznej zakończyli kontrolę w firmie budowlanej z powiatu ostródzkiego....

Zamknij
RadioOlsztynTV