Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kradzież, potrącenie policjantów i strzały w oponę. Sceny jak z filmu w Bartoszycach

Fot. policja

Sąd aresztował 35-latka, który uciekając samochodem z trzema kilogramami amfetaminy potrącił policjantów. Aby go zatrzymać, policjant musiał strzelić w oponę samochodu. Do aresztu trafił też jego 27-letni szwagier, który terroryzując nożem sprzedawcę, ukradł ze sklepu laptopy.

Wszystko zaczęło się od kradzieży. 27-letni mężczyzna wszedł do sklepu i po odłączeniu zabezpieczeń chciał dwa ukraść laptopy. Kiedy zareagował pracownik, mężczyzna zagroził mu nożem i uciekł zabierając łup.

Policjanci ustalili, że poszukiwanego może ukrywać w swoim mieszkaniu szwagier. 35-letni mężczyzna był już wielokrotnie karany za przestępstwa. Policjanci zastali go w samochodzie pod domem.

Siedzący za kierownicą 35-latek nie chciał wysiąść z samochodu. Kiedy jeden z policjantów otworzył drzwi kierowcy, mężczyzna gwałtownie cofnął, potrącając funkcjonariusza. Następnie uderzył w budynek oraz w zaparkowany radiowóz z policjantem wewnątrz i potrącił kolejnego próbującego otworzyć drzwi od strony pasażera. Jeden z potrąconych policjantów oddał trafnie strzały w oponę VW. Wtedy kierujący stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w betonowy słup i nie miał już możliwości ucieczki. Policjanci wyciągnęli go z auta, obezwładnili i założyli mu kajdanki. W jego mieszkaniu znaleźli i zatrzymali 27-latka podejrzewanego o kradzież laptopów

– relacjonuje asp. Marta Kabelis z bartoszyckiej policji.

00:00 / 00:00

W samochodzie policjanci znaleźli skradzione laptopy. Wyjaśniło się też, dlaczego 35-latek próbował uciec.

W bagażniku samochodu, pod kołem zapasowym ukryty był plecak, a w nim prawe 3 kg amfetaminy

– dodaje asp. Kabelis.

00:00 / 00:00

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował ich na 3 miesiące.

Fot. KPP Bartoszyce

Fot. KPP Bartoszyce

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, policja, kradzież, narkotyki
W worku pod śmietnikiem zostawił ponad 100 tys. zł. Uwierzył, że pomaga policji

110 tys. zł stracił senior z Ełku, który wykonał polecenia oszustów i zostawił pieniądze w worku pod śmietnikiem. Mieszkaniec powiatu działdowskiego stracił 10 tys. zł. Niestety,...

Zamknij
RadioOlsztynTV