Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Koniec wojny polsko-polskiej”. SLD zmieni nazwę. Lewica nie chce być totalną opozycją

Fot. Andrzej Piedziewicz

Zmiana nazwy Sojuszu Lewicy Demokratycznej wynika z planów połączenia tej partii z Wiosną Roberta Biedronia w jeden organizm polityczny.

Do połączenia SLD z Wiosną ma dojść pod koniec zimy lub na początku wiosny przyszłego roku.

Podjęliśmy decyzję o budowie nowe formacji lewicowej, która nie będzie walczyła o przekroczenie progu wyborczego, a o zwycięstwo w wyborach. 14 grudnia zarówno SLD, jak i Wiosna mają swoje konwencje. W przypadku SLD zostanie zaproponowano nowy statut, a także nowa nazwa partii

– informuje poseł Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.

00:00 / 00:00

Marcin Kulasek zapowiada również, że Lewica będzie w Sejmie konstruktywną opozycją. Przypomina, że posłowie Lewicy poparli kandydaturę Elżbiety Witek na marszałka Sejmu, chcieli też podjąć z PiS-em dyskusję o zniesieniu limitu 30-krotności zarobków w przypadku składek ZUS.

Jako Lewica planujemy pokazać trzecią możliwą drogę w parlamencie. Koniec wojny polsko-polskiej, rozpoczynamy prawdziwą merytoryczną pracę. Planujemy pokazać, że opozycja może być konstruktywna, a nie totalna.

00:00 / 00:00

Marcin Kulasek zapowiada też, że w grudniu otworzy biuro poselskie w Olsztynie, a w kolejnych miesiącach jego filie w Kętrzynie, Gołdapi i Ełku.

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, Parlament, SLD, lewica, Marcin Kulasek
„Będę się starała, by Ełk był dostrzegany w Warszawie”. Posłanka Lewicy obiecuje otwarcie biura na Mazurach

Posłanka Lewicy Monika Falej odwiedziła Ełk. Na konferencji prasowej deklarowała, że nie zapomni o wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Monika Falej zapowiedziała, że chce, by Ełk był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV