Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Kocha czynić dobro i uczy tego dzieci”. Nagroda Dziecięcego Piekarczyka trafiła do Anny Mienickiej

Nauczycielka Anna Mienicka. Fot. SP 18 w Elblągu

Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu Anna Mienicka została piątą w historii laureatką Dziecięcego Piekarczyka.

Nagroda przyznawana jest przez młodzież. Otrzymują ją osoby, które wyróżniają się działaniem na rzecz dzieci oraz rozwijaniem postaw prospołecznych. Anna Mienicka podkreśla, że kocha czynić dobro i uczyć tego dzieci. Prowadzi między innymi szkolne koło Caritas, organizuje Szlachetną Paczkę i angażuje się w pomoc hospicjum.

Takie osoby trzeba doceniać, to nasz elbląski Order Uśmiechu podkreśla Gabriela Zimirowska, z Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Do tej pory nagrody Dziecięcego Piekarczyka trafiły do trojga nauczycieli i jednej uczennicy. Piekarczyk to bohater elbląskiej legendy miejskiej, która mówi, że 500 lat temu nastoletni czeladnik piekarski uratował miasto przez atakiem krzyżaków. Dlatego to on został symbolem nagrody przyznawanej przez dzieci za działania na ich rzecz.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, nagroda, Piekarczyk, wolontariusz, wolontariat, Anna Mienicka, Gabriela Zimirowska
Wolontariusze obchodzą dziś swoje święto. Uroczysta gala odbyła się na zamku w Olsztynie

Coraz więcej młodych ludzi garnie się do wolontariatu. Pomagają nie tylko uczniowie ale także przedszkolaki. - To zasługa opiekunów i nauczycieli - uważa Gabriela Zimirowska, prezes...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV