Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karol Karski: Uważam, że rezolucja to skutek działania Platformy Obywatelskiej

Karol Karski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Łukasz Węglewski

Rezolucja Parlamentu Europejskiego nie ma żadnego znaczenia – uważa Karol Karski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, który był gościem Porannych Pytań Polskiego Radia Olsztyn. W środę eurodeputowani wezwali polski rząd do uporządkowania m.in. spraw dotyczących Trybunału Konstytucyjnego.

W rezolucji zawarto 3-miesięczny termin, w którym rząd powinien zaangażować się w rozwiązanie tak zwanego kryzysu konstytucyjnego. – Jeśli będziemy to robić, to tylko ze względu na nasze państwo. Uczynimy to we własnym zakresie, bez pouczeń z zewnątrz – zapowiedział gość Porannych Pytań.

Podczas debaty na sali było 60 z 751 posłów, ale poparło ją 510, a 160 było przeciwko. Karol Karski podkreślił, że tego typu rezolucje są przyjmowane, kiedy są zgłoszone przez istniejącą większość. – Natomiast musimy sobie zdać sprawę z tego, że jest to skutek działania Platformy Obywatelskiej, która donosi na swoje państwo. Jest to słaba partia, która nie potrafi znaleźć interesującego programu dla Polski i Polaków, dlatego przez takie działania próbuje zaznaczyć swoje istnienie – ocenił Karol Karski. Jego zdaniem ta rezolucja nie ma mocy sprawczej. W sprawie Węgier przyjęto 3 takie rezolucje, a rząd nie zmienił swojej polityki. Dzięki temu Węgrzy się bogacą i rośnie PKB.

 

Posłuchaj rozmowy Mirosława Sochackiego z Karolem Karskim

00:00 / 00:00

 

(kos)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Parlament Europejski, europarlament, Karol Karski
Uczniowie mogą wygrać wyjazd do Brukseli

Do 20 listopada uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci mogą zgłaszać swoje filmy do konkursu "Młodzi kręcą Unię". Konkurs skierowany jest do młodzieży z Warmii i Mazur...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV