Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dakar 2018: mordercza końcówka dla załogi Vanagas/Rozwadowski [RELACJA + VIDEO]

Załoga Vanagas/Rozwadowski na trasie Rajdu Dakar. Fot. Mat. Prasowe

„Ten Dakar przynosi codziennie coś nowego. Wydawać by się mogło że te ostatnie dni będą w miarę łatwe. Nic bardziej mylnego” – relacjonuje z ostatnich kilometrów Rajdu Dakar olsztyński pilot – Sebastian Rozwadowski. Za dakarową karawaną – 12. etap.

Z powodu złych prognoz pogody, wolne tego dnia mieli motocykliści. Kierowcy samochodów walczyli jednak do upadłego. Załoga Vanagas/Rozwadowski złapała m.in. trzy „kapcie”, przez dłuższy czas nie miała hamulców i ponad 100 kilometrów jechała bez wspomagania kierownicy.

Co ciekawe, na tym samym odcinku 2 lata temu, zjeżdżając dokładnie na ten sam biwak, mieliśmy dokładnie taką samą awarię! Wtedy było to 400 kilometrów walki, teraz – „tylko” 100.

– relacjonuje Sebastian Rozwadowski. Polsko – litewska załoga zajęła 20. miejsce i jest 30. w klasyfikacji łącznej. Prowadzi Hiszpan – Carlos Sainz. Na 6. pozycji jest Jakub Przygoński.

? Posłuchaj całej relacji Sebastiana Rozwadowskiego z Argentyny

00:00 / 00:00M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rajd Dakar, Sebastian Rozwadowski
Dakar 2018: 15 km bez koła! Relacja S.Rozwadowskiego z Argentyny

W Argentynie rusza kolejny - 11. etap Rajdu Dakar. Na starcie znów stanie olsztyński pilot - Sebastian Rozwadowski i jego litewski kierowca - Benediktas Vanagas. Wszystko...

Zamknij
RadioOlsztynTV