Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy Olsztyn powiększy swój obszar i granice administracyjne miasta zostaną przesunięte?

Fot. Łukasz Węglewski

Chcą tego olsztyńscy radni. Sprawa była omawiana podczas obrad Komisji Inwestycji i Rozwoju olsztyńskiej Rady Miasta.

Chodzi o południowe dzielnice miasta, które graniczą z sołectwami gminy Stawiguda. Powstają tam osiedla mieszkaniowe, w których mieszka wielu Olsztynian pracujących i uczących się w stolicy Warmii i Mazur. Radni uważają, że powstająca południowa obwodnica miasta będzie stanowiła naturalną granicę Olsztyna i dobrze byłoby tereny między obwodnicą, a miastem do miasta przyłączyć. Radni chcą skierować wniosek w tej sprawie do prezydenta Olsztyna.

– Musieliby tego chcieć sami mieszkańcy. Jesteśmy otwarcie na tę propozycję, ale nie możemy niczego zrobić na siłę. Tu trzeba dyplomacji – podkreśla tymczasem Patryk Pulikowski rzecznik urzędu miasta w Olsztynie.

Irena Derdoń, wójt gminy Stawiguda, uważa natomiast, że mieszkańcy gminy mieszkają w niej świadomie i wyjaśnia, że nie dotarły do niej żadne postulaty, by tereny graniczące z Olsztynem włączyć do miasta.

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

(MKwiatkowska//BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, Olsztyn, ratusz, radni, miasto, granice
Olsztyńscy radni o popularnych „szubienicach”. Posłuchaj rozmowy z Mirosławem Gornowiczem z klubu Ponad Podziałami i Jarosławem Babalskim z Prawa i Sprawiedliwości

Gośćmi Porannych Pytań Polskiego Radia Olsztyn byli olsztyńscy radni: Mirosław Gornowicz z prezydenckiego klubu Ponad Podziałami i Jarosław Babalski z Prawa i Sprawiedliwości. Jak bumerang wraca...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV