Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Celowe podpalenie czy przypadkowe zaprószenie ognia? Spaliło się 10 arów trawy w lesie koło Malborka

Fot. Nadleśnictwo Elbląg

Celowe podpalenie lub przypadkowe zaprószenie ognia było przyczyną pożaru we wsi Kaczynos w leśnictwie Żuławy. Spaliło się 10 arów trawy, ale dzięki szybkiej interwencji strażaków-ochotników ocalał młodnik.

W lesie zaczął się najbardziej niebezpieczny czas – tłumaczy Jan Piotrowski, rzecznik Nadleśnictwa Elbląg. Ogień dla odradzającej się przyrody to prawdziwa katastrofa, powodująca skutki na długi czas.

00:00 / 00:00

Ogień jest niebezpieczny dla lasu i jego mieszkańców, szczególnie dla młodych zwierząt, drobnych ssaków, płazów, gadów czy owadów, które nie są w stanie uciec przed płomieniami. W Nadleśnictwie Elbląg uruchomiono Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny, dzięki któremu utrzymywana jest sprawna komunikacja ze Strażą Pożarną.

00:00 / 00:00

Leśnicy apelują o rozsądek i przypominają, że ustawa o lasach zakazuje używania ognia zarówno w lesie, jak i 100 metrów od jego granicy.

Fot. Nadleśnictwo Elbląg

Fot. Nadleśnictwo Elbląg

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogień, podpalenie, las, drzewa, leśnicy, trawa, Nadleśnictwo Elbląg
Pożar w pensjonacie niedaleko Rucianego-Nidy. Strażacy wyjaśniają przyczyny pojawienia się ognia

Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze pensjonatu wypoczynkowego w pobliżu Rucianego-Nidy. Z nieznanych jeszcze przyczyn ogień pojawił się w piwnicy budynku. Strażacy ewakuowali trzy dorosłe...

Zamknij
RadioOlsztynTV