Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bunt osadzonych, agresja i pożar. Służby uspokajają

Fot. M. Stankiewicz

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Elblągu musieli się zmierzyć z agresją osadzonych i pożarem. Ważne było współdziałanie ze strażą pożarną i policją.

To na szczęście nie były prawdziwe zdarzenia, a ćwiczenia, które służba więzienna przeprowadza co kilka lat. Scenariusz wydarzeń jest układany tak, żeby można sprawdzić się w działaniu wewnątrz i na zewnątrz jednostki, gdzie toczyła się część akcji. Użyta została broń hukowa i petardy.

W areszcie był bunt osadzonych, dużo agresji i wulgarnych zachowań, którym musieli przeciwdziałać funkcjonariusze, używając przewidzianych procedurą środków przymusu. Tu wszystko działo się na placach spacerowych, a celem było obezwładnienie buntowników i bezpieczne ich osadzenie

– wyjaśniła major Anna Downar, rzecznik elbląskiego aresztu.

00:00 / 00:00

Miejsce ćwiczeń wyznacza Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku. W tym roku wybór padł na Areszt Śledczy w Elblągu, który został wsparty grupami interwencyjnymi gdańskiej służby więziennej.

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Wraca cykl spotkań „Elbląg na dużym ekranie”

Po ponad roku przerwy spowodowanej pandemią do kina Światowid wraca "Elbląg na dużym ekranie". Są to wyjątkowe, cykliczne spotkania z historią miasta zapisaną na taśmie filmowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV