Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wraca cykl spotkań „Elbląg na dużym ekranie”

Fot. Centrum Światowid/FB

Po ponad roku przerwy spowodowanej pandemią do kina Światowid wraca „Elbląg na dużym ekranie”. Są to wyjątkowe, cykliczne spotkania z historią miasta zapisaną na taśmie filmowej przed wojną i współcześnie.

Nie są to wyłącznie produkcje profesjonalne. Najcenniejsze są filmy amatorskie, będące prawdziwym zapisem swoich czasów – uważa Juliusz Marek, elbląski dziennikarz i kronikarz, pomysłodawca cyklu. Dzięki popularności cyklu, do autora wciąż zgłaszają się elblążanie, którzy w archiwach rodzinnych mają taśmy z filmami sprzed laty.

00:00 / 00:00

Centrum Spotkań Europejskich Światowid jest początku, czyli od 15 lat, gospodarzem „Elbląga na dużym ekranie”. Na spotkania z widzami bezpłatnie użycza największą salę kinową. Ten sezon zapowiada się bardzo interesująco, bo mamy dużo ciekawego materiału – zapewnia dyrektor Antoni Czyżyk.

00:00 / 00:00

A dzisiejszy seans i rozmowa poświęcona jest legendzie o Piekarczyku, która jest motywem przewodnim elbląskich wydarzeń społecznych w tym roku.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, Elbląg, historia, Piekarczyk
Inauguracja WAMA Film Festival. Kogo i co zobaczymy w tym roku?

Po południu  w Olsztynie rozpocznie się święto wartościowego kina - 8. WAMA Film Festival. W najbliższych dniach odbędzie się konkurs międzynarodowych koprodukcji, konkurs filmów krótkich oraz...

Zamknij
RadioOlsztynTV