Nowy sprzęt dla strażaków ochotników z Gronowa Elbląskiego

fot. P. Getka
Strażacy ochotnicy z jednostki OSP w Gronowie Elbląskim wzbogacili się o ekwipunek niezbędny do zapewnienia im bezpieczeństwa w trakcie niesienia pomocy potrzebującym.
Jak podkreśla druhna Anna Woźniak, zakup nowego sprzętu nie byłby możliwy bez otrzymanego przez jednostkę zastrzyku gotówki.
Udało nam się pozyskać sprzęt z dofinansowania od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Ma wartość 25 tysięcy złotych. Dostaliśmy 10 hełmów oraz dwa ubrania specjalne, które będą służyły poprawie bezpieczeństwa strażaków, którzy biorą udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych w naszej jednostce.
Ochotnicy z Gronowa Elbląskiego najczęściej są wzywani do usuwania skutków wypadków drogowych, pożarów oraz zniszczeń spowodowanych niekorzystną pogodą.
Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy























![Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA] Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fmid-26103011.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


